1393/1/25

 

۱- اينكه بالاخره، بعد از حدود شش ماه، موفق شدم يه كتاب رو از اول تا اخر بخونم؛ باز هم در نوع خودش يه پيشرفت محسوب مي‌شه؛ ولو اينكه كتاب فقط ۷۲ صفحه باشه و در هر صفحه فقط چند خط متن نوشته شده باشه!

هرچند اين هم فقط به لطف نيم ساعت معطلي در ايستگاه راه‌آهن مشهد و به لطف قفسه‌هاي كتاب "ايستگاه مطالعه" حاصل شد.

 

۲- كتاب "ناودان طلا" نمي‌گم كتاب خيلي خوبيه، اما برا كسي كه دلش پر مي‌زنه برا يه سفر به مكه و مدينه، همين هم غنيمته ... ياد تقريظ رهبري بر كتاب "سفر به قبله" افتادم كه:

اين كتاب مرا باز در شور و حال حسرت‌آلود زيارت خانه‌ي خدا و حرم رسول‌الله فرو برد. شور و حال و اشتياقي كه ديگر اميدي هم با آن نيست. تا به ياد دارم -از سال هاي دور جواني- هرگز دل خود را از آتش اين اشتياق، رها نيافته‌ام. اما حتي در دوران سياه اختناق كه هر روحاني بامعرفت و بيمعرفتي، با رغبت و يا حتي از سر سيري، آسان مي‌توانست در خط حج قرار بگيرد .. و من نمي‌توانستم! ... در سالهاي رياست جمهوري چشم اميد به پس از آن دوران دوخته بودم .. اما امروز ..؟ شور و اشتياقي بي‌سكون و اميدي تقريبا فرو مرده .. تنها تسلا به خواندن اينگونه سفرنامه‌ها يا شنيدن آنها است كه خود بازافزاينده‌ي شوق نيز هست. ... زيارت قبول؛ عزيز نويسنده! زيارت قبول.

 و اينكه انصافا بعضي قسمت‌هاي كتاب منو به شدت به خنده وا مي‌داشت ...

 

ناودان طلا، فاطمه كهربايي


۳- تو بخشي از كتاب نوشته بود:

"به ورودي مسجدالنبي كه رسيدم طبق عادت هميشگي دست بر سينه گذاشتم و گفتم: ((السلام عليك يا علي بن موسي الرضا))! ...
در مكه هم همين‌طوري روبروي در مسجدالحرام دست بر سينه ايستادم و فكر مي‌كردم چه بگويم؟ دست آخر گفتم: ((السلام عليك يا خود خدا))!

 

و چه تجربۀ آشنايي .... تو نجف، چقدر سختم بود اين كه بگم "السلام عليك يا ابالحسن يا ..." و بجاي "علي بن موسي الرضا" يي كه مطابق عادت بر زبونم جاري مي‌شد، بگم "اميرالمؤمنين".


۴- كلا عادتم شده ... اين كه تصميمي بگيرم ... چند روزي انجامش بدم ... و بعد ... ولش كنم ... و چند وقت بعد ... دوباره روز از نو، روزي از نو.

نمونش همين يك سال سورۀ "نبأ" خوندن كه نتيجش مكه رفتنه! ... باز دوباره تصميم گرفتم شروع كنم ... هرچند اميدي به تموم كردنش ندارم ...


۵- جالب اينجاست كه هم پي‌دي‌اف كتاب تو اينترنت هست و هم كتاب صوتي‌ش...


در حال حاضر مطلبی وجود ندارد ...
مطلبی وجود ندارد ...
آرشیو موضوعی
ریز موضوعات
آرشیو ماهانه
در دست مطالعه
آمار وبلاگ
دفعات بازدید : 248071
تعداد نوشته‌ها: 161
تعداد دیدگاه‌ها : 151
ضمن تشکر از بازدید شما از متحیر؛ چنانچه اولین بازدیدتان از این وبلاگ می‌باشد، پیشنهاد می‌گردد ابتدا دربارۀ وبلاگ و دربارۀ من را مطالعه فرمایید.
با تشکر مجدد
آسدجواد
×

ابزار هدایت به بالای صفحه

X